top of page

Kateřina Trojanová

zakladatelka Stopa z.s.

*1984 - †2013

Rozloučení s Kateřinou Trojanovou
 

Bolestně se nás dotkl odchod zakladatelky a první předsedkyně našeho spolku Kateřiny Trojanové, Kateřina bojovala se svou nemocí dlouho a velmi statečně, podporována láskyplně svou rodinou.

 

Představu fungujícího a užitečného sdružení pro pacienty po transplantaci kostní dřeně získala Kateřina při návštěvě Švýcarska a nadchla tímto nápadem další. Starala se o „miminko“ STOPU, dokud mohla, a s radostí sledovala jeho první vratké kroky. Podílela se ještě na přípravě programu říjnového pacientského setkání STOPY. Zemřela v kruhu své rodiny 7. listopadu 2013, o týden později jsme se s ní rozloučili v zaplněné bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Její STOPA je tu však s námi dál, a také její příklad odvahy usilující o proměnu toho, nač člověk stačí. Děkujeme, Katko.

 

 

Milé stopařky a stopaři,

 

v noci ze středy na čtvrtek minulý týden zemřela naše předsedkyně a zakladatelka Kačka Trojanová. Byla statečná, bojovala do poslední chvíle a myslela na stopaře. V posledních měsících nebo spíš týdnech, kdy už neměla sílu hrát na housle, měla velkou potřebu malovat barvičkami a kreslit srdce. Jedno z nich jsme použili jako oznámení jejího posledního rozloučení. Přiložená fotografie je, myslím, z května 2007 - po "chemošce".

Přeju vám hodně síly odvahy a lásky

 

Váš taky stopař

Václav Trojan

bottom of page